Shopping k Praze patří stejně jako lázeňství ke Karlovým Varům, turistika k Šumavě nebo hornictví k Ostravě. Výhodou milionového města je, že si zde každý zaručeně najde to své.
U všech dopravních tepen, které do Prahy vedou, na okraji města jistě narazíte na jedno z obchodních center. Nakupování, kde najdete obchody různých značek, vše „pod jednou střechou“, si můžete také dosyta užívat v centru města i v každé z městských částí. To „pravé“ si najde i zákazník, který dává přednost menším obchodům, butikům nebo kvalitnímu designu. V nabídce nechybí ani prodejny specializované na lahůdky, rychle vzrůstá zájem o nakupování na speciálních či farmářských trzích.
Heslo „v Praze je draze“ neplatí a nikdy neplatilo. Určitě je dobré informovat se o cenových relacích dopředu. Pokud by někdo toužil po opravdovém luxusu, nesmí minout ulici v samém centru, budovanou podle vzoru proslulých francouzských bulvárů. Na adrese Pařížská sídlí nejzvučnější světové butiky: vedle značek Louis Vuitton nebo Dior zde najdete například i nejproslulejší luxusní šperky a hodinky s logem Cartier.
Chcete si z Prahy odvézt něco opravdu originálního, ale přitom českého? Doporučujeme prodejní studia nebo obchod některého z českých designérů. Své prodejny a showroomy mají v Praze i čeští umělci, věhlasní za hranicemi, ale také menší designérské dílny – obojí zaručuje osobitost a nezaměnitelnost. V oblasti módních výtvarnic si drží unikátní postavení značka Blanka, patřící Blance Matragi. Její róby oblékají i princezny v zemích Perského zálivu. Velká nabídka kreativní tvorby známých i nezávislých designérů se nachází v galerii Hard-De-Core. V přízemí jedinečného kubistického domu U Černé Matky Boží, v prodejní Galerii Kubista, můžete vybírat z originálů i replik českých artdecových doplňků – šperků, keramiky, svítidel nebo nábytku.
Pak nastane čas vydat se na nákup čerstvých potravin a poznat pražská tržiště. Jedno z nejstarších pražských tržišť objevíte v Havelské ulici, do zelinářských stánků sem lidé přicházejí od 12. století. Na tradiční české produkty, ale i sezonní delikatesy zajděte na farmářské trhy, např. na náplavku kousek od Palackého náměstí. Nákup pod širým nebem s výhledem na Pražský hrad nemá chybu – můžete sem zajít každou sobotu. Díky vzrůstající oblibě regionálních potravin má v současnosti farmářské trhy každá z městských částí, liší se jen prodejní dny a prodejci. Pokud máte zájem o kuriozity a rádi smlouváte, vydejte se o víkendu brzy ráno na některý pražský bleší trh. V Praze se konají například u stanice metra Kolbenova, v areálu bývalých ČKD, na Rašínově nábřeží a také na Tylově náměstí. Velké sezonní jarmarky nebo stylové bazary souvisejí s tradičními svátky – vánoční a velikonoční trhy se pravidelně objevují na Václavském a Staroměstském náměstí, na náměstí Republiky a na Kampě.
Jste milovníky nákupů v obchodních centrech, kde najdete vše na jednom místě? Současná moderní nákupní centra s desítkami prodejen jsou v centru města většinou citlivě architektonicky zapracována mezi historické budovy. Například Palladium na náměstí Republiky je budova bývalých kasáren Jiřího z Poděbrad z 19. století. Nákupní galerie Myslbek, pojmenovaná podle známého českého sochaře, je zároveň pasáží mezi Novým a Starým Městem – spojuje rušnou ulici Na Příkopě s Ovocným trhem. Na základech dvou středověkých domů v ulici Na Příkopě stojí centrum Slovanský dům, kde vedle obchodů najdete restaurace, kavárny i salony krásy. Zajímavé obchůdky a pár pěkných kavárniček se skrývá i ve spleti uliček pasáže Lucerna (mezi Vodičkovou a Štěpánskou ulicí).
Infobox
Nesouhlas se zpracováním Vašich osobních údajů byl zaznamenán.
Váš záznam bude z databáze Vydavatelstvím KAM po Česku s.r.o. vymazán neprodleně, nejpozději však v zákonné lhůtě.