Zdejší branické pivo se sice už od roku 2007 netočí, ale branická lokalita poskytuje víc možností než jen pivovarnickou unikátní technickou památku.
Asi dva kilometry od bývalého pivovaru narazíte na objekt Branických ledáren, kde se až do první poloviny 20. století uskladňoval přírodní led vytěžený přímo ze zamrzlé Vltavy. I když jsou dřívější ledárny významné technicky i architektonicky, bohužel postupně chátrají, a proto jsou veřejnosti nepřístupné. Právě v těchto místech se zejména v teplejších dnech výrazně zvyšuje počet návštěvníků – „ledárny“ jsou asi v první třetině téměř dvanáctikilometrové pražské cyklo/in-line stezky (vede podél pravého břehu Vltavy od tunelu pod Vyšehradem až do Zbraslavi). Jedná se o část povodí řeky, která nabízí možnosti nejen pro sportování, ale i pro dlouhé procházky nebo letní pikniky. Malebný pohled na Barrandovské skály najdete na západní stráni Branických skal – z vyhlídkové tribuny postavené architektem a hercem Davidem Vávrou (podílel se také na rekonstrukci neorománského jednolodního kostela sv. Prokopa, který leží pod vyhlídkou).
Dalším častým cílem je zdejší nádraží Praha- -Braník, jedno ze zastavení na trase takzvaného Posázavského pacifiku. Legendární trať číslo 210 (Praha – Vrané – Čerčany) pochází z 20. let minulého století, tehdy se název rozšířil mezi trampy navštěvující zmíněné lokality. Populární pod tímto názvem zůstal až dodnes a představuje možnost celodenního výletu nejen pro rodiny s dětmi.
Stejně nepříznivý osud jako Branické ledárny zasáhl bohužel i barokní památku Dominikánský dvůr, areál z konce 17. století. Dnes se znovu diskutuje o tom, že by mělo dojít k jeho rekonstrukci. K méně známým kulturním možnostem v Braníku patří zdejší filmové muzeum s cennou sbírkou předmětů spojených s českým filmem.
Infobox
Nesouhlas se zpracováním Vašich osobních údajů byl zaznamenán.
Váš záznam bude z databáze Vydavatelstvím KAM po Česku s.r.o. vymazán neprodleně, nejpozději však v zákonné lhůtě.