Když se řekne Tábor, většině z vás se vybaví školní výlet, jednooký vojevůdce Jan Žižka a Husitské muzeum s podzemními chodbami. Město ale nabízí mnoho dalších zajímavostí, pojďme se teď za některými společně vydat.
Tak například sochy na upoutání vzducholodí – umíte si je představit? V Táboře je najdete v prostoru Velkého Šance, ale pospěšte si, sochy se tu zdrží jen do 25. září.
Také Stará radnice před vámi možná skryla několik svých zvláštností. Všimli jste si, že její ciferník má 24 hodin a gotický sál je druhým největším necírkevním interiérem v gotickém slohu v ČR? Až do konce října si zde můžete prohlédnout výstavu Jan Hus 600 1415/2015.
Některé památky otevírají své brány jen při zvláštních příležitostech, jedna z nich se naskytne 13. září, kdy v Táboře probíhají EHD. Budete tak moci navštívit například nenápadný kostel Narození Panny Marie. Málokdo by na první pohled řekl, že se pod ním ukrývá rozsáhlá krypta. Prohlídku kostela podtrhne koncert vokálních historických písní Illegal Consort od 11 hodin.
Táborský poklad, to není jen výstava jednoho z největších mincovních nálezů z jagellonského období. Pod působivým prostorem bývalé sladovny se nachází základy druhé válcové hradní věže ze 13. století, část jejího tvaru je dodnes patrná. Během EHD se můžete navíc přijít pobavit s divadelní hrou „Ať žijí husité“ od 15 hodin.
Jestli máte rádi atmosféru středověku, láká vás tradiční hudba, zpěv a veselení pod širým nebem, pak si nenechte ujít největší husitský festival v ČR – Táborská setkání (11.–13. 9. 2015). Čeká vás mimo jiné pochodňový kostýmovaný průvod, středověká kapela Quercus, Spirituál Kvintet, Marta Kubišová, Vojtěch Dyk & B-Side Band, Roman Dragoun & His Angels, videomapping, noční středověké tržiště, rytířský turnaj na koních, dětský ráj či ohňostroj nad Jordánem. Podrobné informace naleznete na www.taborskasetkani.eu.
Nesouhlas se zpracováním Vašich osobních údajů byl zaznamenán.
Váš záznam bude z databáze Vydavatelstvím KAM po Česku s.r.o. vymazán neprodleně, nejpozději však v zákonné lhůtě.