Město Liberec je s rodinou Liebiegových velmi úzce spjato. Pojďte se procházkou podívat, jaké architektonické skvostky díky nim v Liberci jsou.
Liebiegové se na podobě města podepsali do té míry, že pro Liberec znamenali totéž, co firma Baťa pro Zlín. Rodina patřila k významným průmyslníkům a k nejdůležitějším občanům města, které považovali za „své.“ Zakladatel proslulého textilního závodu Johann Liebieg (1802–1870) byl předsedou správní rady liberecké spořitelny a prvním prezidentem liberecké OŽK, dále členem zemského sněmu a říšské rady. Jeho čtyři synové pak pokračovali v otcových šlépějích.
Není divu, že většina veřejných, světských i církevních novostaveb byla Liebiegy přinejmenším spolufinancována. Liebiegové se řadí po bok největších mecenášů monarchie a plynule navázali na významné šlechtické mecenáše a lokální stavební tradice dob předchozích. Snad právě proto je na většině liebiegovských realizací vidět nastupující historismus.
Objekty a místa jsou označena očíslovanými skleněnými tabulkami, z nichž se lidé dozví základní informace ve čtyřech jazycích. K průvodcovskému okruhu byla také vydána čtyřjazyčná brožura, která je volně dostupná na městském informačním centru spolu s mapovým podkladem, podle něhož mohou turisté putovat po Liberci.
Trasa návštěvníky zavede na 17 míst. Například do Liebiegova městečka, na původní sídliště Domovina, k vilám rodiny či na Libereckou výšinu.
Nesouhlas se zpracováním Vašich osobních údajů byl zaznamenán.
Váš záznam bude z databáze Vydavatelstvím KAM po Česku s.r.o. vymazán neprodleně, nejpozději však v zákonné lhůtě.