Pavel Šporcl přivítá advent vánočním koncertem  Přidat aktualitu

30.11.2021 | 10:49
pavel-sporcl-christmas-on-the-blue-violin_optimized

Unikátní program plný vánočních písní, melodií a koled navazuje na nejprodávanější album roku 2017 Christmas on the Blue Violin a dvě následně navazující úspěšná turné. 2. prosince 2021 tak od 19 hodin v Betlémské kapli na Žižkově zazní to nejlepší z vánočního repertoáru Pavla Šporcla.

V programu nechybí ani oblíbené zahraniční koledy jako Tichá noc, dětmi milované Rolničky, vlastní kompozice Pavla Šporcla Modlitba a tradiční české koledy.

„Jsem rád, že se v této mimořádné situaci koncert uskuteční. Advent a Vánoce jsou pro nejen mě výjimečným obdobím zklidnění a vnímání sváteční nálady. Lidé by měli být spolu i v této době, která kultuře nepřeje. Koncert je pro mě další možností, jak fanouškům zpříjemnit čekání na Vánoce, setkat se s nimi a společně si poslechnout a zazpívat krásné vánoční melodie“,řekl ke svému koncertu houslista.

Koncert je další z cyklu Pražské hudební večery Pavla Šporcla a jeho hostů, těmi tentokrát budou Zuzana Stirská & ­Fine Gospel Time a komorní orchestr Praga Camerata pod uměleckým vedením Pavla Hůly. Pavel Šporcl tak pokračuje v tradici tohoto komorního cyklu a představuje v něm špičkové české umělce i mladé talenty. Program dalších koncertů cyklu naleznete na:

https://eshop.sporclarts.com/cs/42-vstupenky

 

Pro velký zájem diváků je od 17 hodin přístupná veřejná generálka, koncert pak začíná v 19 hodin a koná se v Betlémské kapli v Prokopově ulici na Žižkově.


Obrázek č.0