V jihočeských Holašovicích najdete zvláštní kamennou stavbu – kromlech, kam lidé jezdí čerpat zemskou energii. Jde o apríl, nebo na Zemi skutečně existují místa, kde vyvěrá energie, kterou můžeme a umíme čerpat?
Naši předkové již před mnoha tisíci lety stavěli dodnes úchvatné stavby, které se s dnešní super technikou jen stěží dají napodobit. Přesto věnovali velké množství času a svého umu k tomu, aby postavili např. Stonehenge v Anglii, Carnac v Bretani nebo v Česku méně známá místa, např. Klobuky, Drahomyšl nebo Obří hrad. Proč to vlastně dělali? Předkové byli obklopeni čistou přírodou, měli své bohy a uměli s přírodou více hovořit. A to především prostřednictvím různých svatyní, posvátných hájů či právě kamenných staveb – menhirů, kromlechů, dolmenů… Mnoho z nich zůstalo do dnešních dní a jsou předmětem zájmu jak turistů, tak vědců a zájemců o tajemství našich předků. A proč dnes toto téma ožívá? Jak říká stavitel kromlechu v Holašovicích Václav Jílek: "Nic jsem neponechal náhodě, 26 postavených žulových kamenů je tzv. živých, které dokáží kumulovat energii vycházející ze Země, a každý má možnost poznat, jak na něj působí zemská energie". Hledá se soulad s matkou Zemí, nebo jde o další z řady mystifikací dnešní, na technice závislé, generace? Odpověď necháme na každém z vás, každý to totiž vnímáme jinak...
Vašek Horák
?Soutěž
Víte, jak se jmenují nejznámější kamenné řady nacházející se ve středních Čechách? Pokud ano, napište nám do 15. 12. na adresu redakce nebo na info@kampocesku.cz. Pro tři ze správných odpovědí má redakce připraveny zajímavé publikace pod Váš stromeček.
foto: Agrimonrix, zdroj: Kamenné stránky www.boiohaemum.cz
Nesouhlas se zpracováním Vašich osobních údajů byl zaznamenán.
Váš záznam bude z databáze Vydavatelstvím KAM po Česku s.r.o. vymazán neprodleně, nejpozději však v zákonné lhůtě.