Newsletter města Plzně o cestovním ruchu říjen 2008

20.10.2008 | 20:25

Techmania přiblíží svět techniky
Česká řeka teče plzeňskou Zoo
Mezinárodní bienále kresby
Plzeň se baví po francouzsku a mnoho dalších informací

Newsletter města Plzně o cestovním ruchu říjen 2008

Techmania přiblíží svět techniky

Již za několik týdnů přivítá první návštěvníky Regionální technické muzeum o.p.s. (Techmania science center), které vzniklo přestavbou bývalé tovární haly v areálu plzeňské Škodovky. V historické budově z roku 1917, kterou věnovala ŠKODA HOLDING a.s., vznikne na rozloze 10 000 m2 jedinečné science centrum, které dosud nemá v naší republice obdoby.
První část regionálního technického muzea Techmania v Plzni se otevře veřejnosti 4. listopadu 2008. „Základní složkou Techmania science center je expozice Edutorium, která se zaměřuje zejména na základní fyzikální principy. Obsahuje interaktivní exponáty, které přímo navazují na obsah výuky fyziky na základních a středních školách,“ říká ředitel projektu Vlastimil Volák.
Expozice Škoda je věnována historickému vývoji firmy Škoda. Návštěvník jej bude moci sledovat od jejího vzniku v roce 1859 až do současnosti formou velkoplošných fotografií, modelů a skutečných výrobků. Vystaveny jsou zde například parní turbína z roku 1922 nebo funkční vůz metra ŠKODA 6 Mt z roku 2005.
Holandská expozice s českým názvem „Patentováno přírodou“ (Copyright Nature) poukazuje na přírodní zákonitosti a principy, jež si člověk dokázal osvojit a využít pro svoji činnost. Tato expozice bude k vidění do srpna 2009.
Vědecká hračka je putovní expozice sestavená z hraček, které fungují na základě fyzikálních principů. Malí i velcí návštěvníci tu mohou obdivovat kolekci 150 nejrozmanitějších hraček ze 36 států světa až do konce roku 2008.
Techmania science center je projektem pilotního science centra, u nás je tento pojem zatím poměrně neznámý. V zemích bývalého východoevropského bloku jsou science centra ve Slovinsku, Maďarsku a Estonsku. V Polsku se otevře nové science centrum ve Varšavě v roce 2009. Ve světě jsou science centra velice oblíbeným místem pro trávení volného času, pro srovnání v Kalifornii je jich například 42.
Techmania science center sídlí v areálu ŠKODA HOLDING a.s v Plzni, vstup je V. bránou. Otevřeno každý den od 9 do 17 hodin.
www.techmania.cz

Newsletter města Plzně o cestovním ruchu říjen 2008

Česká řeka teče plzeňskou Zoo

Od konce září protéká Plzní ještě další řeka – tzv. Česká řeka. Zhlédnout ji můžeme v plzeňské Zoo a jak sám název napovídá, představuje život v jednotlivých pásmech typické české řeky od prameniště až k ústí řeky. Návštěvníci mohou pozorovat ryby z nadhledu, podhledu i z očí do očí, uvidí monumentální sumce, kapitální štiky i kapry.
Jedinečná expozice České řeky se skládá ze soustavy nádrží a akvárií o celkovém objemu zhruba 300 metrů krychlových vody. Z toho největší akvárium představuje rybník o objemu 150 m3 vody, je pro lidi průchozí a jsou v něm umístěni sumci, kapři, štiky a podobně velké ryby. Je vybudován na 42 pilotech. Ve čtyřech rybích pásmech řeky se návštěvník seznámí s říční faunou od perlorodek, raků, pstruhů, vyder a užovek až po velké sladkovodní ryby, a to v prostředí, které věrně napodobuje řeku Úhlavu. Ta se stala předlohou pro expozici, která je na dekorace nejnáročnější v celé historii Zoo! Soustavy nádrží doplnily desítky oblých i ostrých kamenů, pařezů, větví, kořenů a živých rostlin, k vidění je tu i malý šumavský vodopád. Raritou jsou též 400 let stará koryta z Přebudovského rybníka, která dýchají kouzlem tradičního rybníkářství a umu našich předků.

www.zooplzen.cz

Newsletter města Plzně o cestovním ruchu říjen 2008

Newsletter města Plzně o cestovním ruchu říjen 2008

Mezinárodní bienále kresby

Bienále kresby, jehož šestý ročník se koná v těchto dnech v Plzni, je unikátním projektem, který se jako jediný v Evropě zabývá jednobarevnou kresbou. O tom, že se z něj stal jeden z nejvýznamnějších mezinárodních kulturních projektů v České republice, svědčí nejen velký počet umělců, kteří poslali svá díla, ale i kvalita prací, která se v každém ročníku Bienále zlepšuje. Bienále má velký ohlas nejen v tuzemsku, ale i v zahraničí, k čemuž přispívají i četné putovní výstavy vyznamenaných prací v lichých letech.
„Letos obeslalo Bienále na 429 autorů ze 43 zemí. Mezinárodní porota tak měla náročný úkol, vybrat z celkem 1619 kreseb ty nejlepší. Lze je nyní v Plzni nalézt ve třech výstavních prostorách – jednak v Západočeském muzeu, Galerii Jiřího Trnky a Univerzitní galerii,“ informoval o letošním ročníku akce její prezident Jaroslav Zapletal. Jak dále uvedl, narůstá počet zemí, které plzeňské Bienále obesílají. Nejvíce je to samozřejmě ze států střední Evropy, došly ale i práce z Argentiny, Austrálie, USA, či exotických zemí jako je Singapur, Mexiko, Izrael, Írán a dalších.
Cenu Grand Prix letošního ročníku si z Plzně odveze německá výtvarnice Marianne Wille Ogilvie za sérii kreseb své umírající matky. Bohatý doprovodný program Bienále nabízí mezinárodní konferenci a pět tematických výstav týkajících se kresby.
www.bienale-plzen.cz

Plzeň se baví po francouzsku Bonjour Plzeň 2008

7. 10.–15. 11. 2008
Šestnáctý ročník festivalu česko- francouzských dnů Bonjour Plzeň! osvěží podzimní plískanice. Alliance française de Plzeň připravila bohatý program, který je letos ve znamení spolupráce s belgickým městem Liege. Tak jako tradičně vplujeme na dobu necelého měsíce do současné frankofonní kultury, a to napříč všemi žánry hudby a výtvarného či filmového umění.
Partnerství mezi městy Plzeň a Liege se vyvíjí od konce druhé světové války. Liege, frankofonní a valonské město, se nachází ve východní části Belgie, přezdívá se mu « město vroucí ». Festival nám umožní objevit belgickou gastronomii, rozličné hudební žánry (rocková hudba, šanson, jazz) a přiblíží bohatou historii.Můžeme se těšit na přednášky o Mosanském umění a mistrovských dílech středověku, na výstavu Zlatý věk údolí řeky Maas (13.–15. století), ochutnávku čokolády, renomované francouzské animátory a komiksové autory v animovaném filmu. Milovníci Keltů si rádi poslechnou barevnou paletu písní, interpretovaných originálním způsobem kapelou Bran, starší generace jistě nepohrdne francouzským šansonem muzikanta Erno.
Celý letošní festival probíhá na počest předsednictví Francie v Evropské unii.
Slavnostnímu zahájení festivalu předcházela konference velvyslance Francie v České republice Charlese Friese.
www.afplzen.cz

Newsletter města Plzně o cestovním ruchu říjen 2008

Kandidatura Evropské hlavní město kultury 2015

Kandidatura města Plzně na titul Evropského hlavního města kultury se stala hlavním tématem tiskové konference města Plzně v Senátu Parlamentu ČR dne 2. 10. 2008 i prezentace města Plzně na Open Days v Bruselu ve dnech 6.–10. 2008.
www.plzen2015.cz

Newsletter města Plzně o cestovním ruchu říjen 2008

Právě běží pod plzeňskou věží

Slavíme vznik republiky

27.–28. 10. 2008
Plzeň tentokrát přichází s krásnými dárky – vždyť jde o 90. narozeniny naší republiky. Zahájíme je proto již 27. října slavnostním večerem v Divadle J. K. Tyla. Hlavní den oslav, 28. říjen, si mohou Plzeňané i návštěvníci užít vstup do mnoha turistických cílů ve městě za symbolických 28 korun. Zdarma si mohou s průvodcem prohlédnout radnici a Měšťanskou besedu. Na scéně na náměstí vystoupí jeden z nejslavnějších rodáků Jiří Suchý.Vrcholem oslav bude velký Průvod světel, kterého se každoročně účastní tisíce Plzeňanů.

Newsletter města Plzně o cestovním ruchu říjen 2008

www.plzen.eu

Plzeň na ITEPu

23.–25. 10. 2008, Dům kultury INWEST-K v Plzni
Na 4. ročníku Veletrhu cestovního ruchu Plzeňského kraje ITEP 2008 západočeská metropole představí nejen aktuální turistické novinky, ale také projekt kandidatury města na Evropské hlavní město kultury 2015. Atraktivní program zpestří svou nabídkou i zástupci partnerských měst Plzně a Plzeňského kraje.
www.turisturaj.cz

Newsletter města Plzně o cestovním ruchu Kontakt: Odbor prezentace a marketingu Magistrátu města Plzně, nám. Republiky 1, 306 32 Plzeň, www.plzen.eu, e-mail: marketing@plzen.eu, tel.: + 420 378 032 500 © Všechna práva vyhrazena
• Bez souhlasu vydavatele je zakázáno dále materiál tisknout, distribuovat či publikovat.Na návštěvu do Zbiroha

Město Zbiroh leží v půvabné krajině mezi Plzní a Prahou. První zmínky o Zbirohu sahají až do počátku 13. století....

Pohořím kozorohů „den poté“

Na Šumavu jsem se letos opravdu těšil. Když prosedíte jarní měsíce doma, červen a kus července taky doma, aby ne. Vidina borůvčí, hub,...

Lesní stezka Pastviště ve Spáleném Poříčí

Ve Spáleném Poříčí si od letošního jara můžete projít úplně novou naučnou stezku lesem Pastviště. Na trase dlouhé...

Za zážitky do Zbiroha

Město Zbiroh leží v půvabné krajině mezi Plzní a Prahou. První zmínky o Zbirohu sahají až do počátku 13. století....

Do Železné Rudy za soutěží a zábavou

Šumavskou Železnou Rudu není třeba nadšeným milovníkům přírody a turistiky dlouze představovat. Aby byl pobyt na Železnorudsku pro...

Poznejte kouzlo Zlaté stezky!

ceskymlesem.eu Baeyrn-Boehmen-Goldenestrasse.eu

Nepomucká muzea pod Zelenou Horou

Malebné městečko Nepomuk, kde se narodil sv. Jan Nepomucký, leží nedaleko Plzně. Ve městě se nachází hned čtyři muzea. Svatojánské...

Plzeňský Prazdroj

V Plzni, v pivovaru Plzeňský Prazdroj, vaří nejenom pivo, které zná celý svět, ale můžete zde prožít i několik zážitků,...

Galerie Klatovy / Klenová

Zřícenina gotického hradu, zámek a výstavy moderního umění – to je Galerie Klatovy / Klenová. Hrad Klenová, který se...

Do Spáleného Poříčí na rodinný výlet

Přemýšlíte, jaký zajímavý výlet podniknout s vašimi dětmi nebo vnoučaty? Přijeďte k nám do podhůří Brd...

Železnorudsko: horské vrcholy i krása ledovcových jezer

Oblast Železné Rudy je nejčlenitější oblastí Šumavy. Svým návštěvníkům nabízí nádherné...

Capartické louky

Capartické louky patří mezi nejcennější luční lokality v CHKO Český les. Najdete na nich kopretiny, pryskyřníky, ale i orchideje...

Vrch Bábovka v CHKO Brdy

Nedaleko Rokycan se nachází krásná obec Dobřív. Kromě roubených chalup tu najdeme hned několik památek. Jednou z nich je vodní hamr,...

Rokycany a okolí jsou skvělé pro cykloturistiku

Stále víc cykloturistů lákají Rokycany a jejich okolí. Nabízejí totiž skvělé zázemí, krásnou přírodu...

Mlýn, kde se čas zastavil

V rámci putování po opuštěných stavbách jsme se tentokrát zaměřili na Telecí mlýn na řece Třemošná...

Na návštěvu do Zbiroha

Město Zbiroh leží v půvabné krajině mezi Plzní a Prahou. První zmínky o Zbirohu sahají až do počátku 13. století....

Rozhledna Šťastná věž

Na východním okraji města Spálené Poříčí byla otevřena v roce 2019 zděná rozhledna s dřevěnou nástavbou...

Plzeňskem na kole křížem krážem

Plzeňský kraj je jako stvořený pro výlety na kole. Kombinace nenáročného terénu a kvalitních cyklotras činí z tohoto kraje...

Na kole kolem Plas

Marně hledáte tip na cyklovýlet Plzeňským krajem? Nechte se zlákat na výlet na kole na sever od Plzně, do oblasti kolem známého města Plasy....

Wellness hotel Chalupa v Prášilech

Šumava je pohoří, které má milovníkům přírody a sportu co nabídnout. Tak je to i v obci Prášily, kde byl otevřen nový...

Vzhůru na Krkavec

Nedaleko Plzně, v Plaské pahorkatině, objevíte vrch Krkavec (504 m), kolem roku 1358 znám jako Drsník. Jedná se o nejvyšší...

Hornicko-historický spolek Stříbro

Stříbrský rudní revír je v českých zemích nejstarší historicky doloženou těžební oblastí. Hornický spolek ve...

Pohled z Korábu

Plzeňský kraj – to není jen Plzeň nebo Šumava. Slyšeli jste někdy o Korábské vrchovině? Svůj název dostala podle vrchu Koráb,...

Proč v roce 2020 právě do Plzeňského kraje

Milí čtenáři, turisté a výletníci, jsem rád, že vás opět mohu oslovit prostřednictvím magazínu KAM po Česku a pozvat...

Vznik CHKO Český les

(15 let) Je tomu již 15 let (12. 1. 2005), co Česká vláda rozhodla o vytvoření CHKO Český les. Jedná se o členitou vrchovinu podél...

Rodný dům malíře Augustina Němejce Nepomuk

Víte, že prof. Augustin Němejc namaloval oponu pro plzeňské divadlo J. K. Tyla? Její reprodukci a mnoho dalších děl, dokumentů a předmětů z jeho...

Expozice veteránů Zelenohorská pošta

V prostorách původních hospodářských budov a stájí se nachází výstava předválečných i poválečných...

Putování za historickými památkami

Naše putování za historickými památkami Nepomuka začneme na náměstí A. Němejce, jemuž dominuje budova postavená v letech...

Studánka „U cesty“ zpříjemní cestu na hrad Radyně

Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Spálené Poříčí obnovila díky programu NET4GAS Blíž...

Za toulkami po Zlaté stezce v Plzeňském kraji

Místy téměř nedotčená znovu probouzející se příroda, nádherné až ohlušující ticho, vůně lesa, zpěv ptactva,...

Užijte si pohledy z výšek v Plzeňském kraji

Vezměte děti na zajímavý výlet do přírody, vystoupejte na některou z rozhleden v kraji a pokochejte se výhledem do nádherné...

Za zlatavým mokem a pivními lázněmi do Plzeňského kraje v České republice

Toulat se Plzeňským krajem a tvářit se, že pivo neexistuje, to dost dobře nejde. Je všude, je tekutým chlebem národa českého, ať se to někomu...

Do přírody a interaktivních expozic Národního parku Šumava

Na Šumavě je celá řada zajímavých středisek s unikátními interaktivními expozicemi pro malé i velké. Jedno...

Plzeňský kraj je úžasným místem pro zimní radovánky

Jedny z nejkrásnějších hor jsou v Plzeňském kraji. Mírné sklony zdejších kopců jsou vhodné zejména pro rodiny...

Kam v Plzni vyrazit, když se zkazí počasí

Spolehnout se na předpověď počasí bude na podzim ještě těžší než v létě, a tak jsme pro vás připravili speciálního...

Setkání pod rokycanskou věží

20.–21. září 2019 Hlavní scéna – Masarykovo náměstí Pátek 14:30 Slavnostní zahájení 14:35...

ITEP 2019

Veletrh cestovního ruchu Plzeňského kraje 19–21/09/2019 Interaktivní zábava Cestovatelské přednášky Kompletní...

Putujte lehce po Zlaté stezce! Z Domažlic do Klenčí pod Čerchovem

Narůstající obliba cestování vede k vytváření nových okruhů a tras. Zlatá stezka vede Plzeňským a Jihočeským krajem z...

Putujte lehce po Zlaté stezce! S trasami vám poradí etapový průvodce

Dálková trasa pro pěší turistiku Zlatá stezka láká. Vede Plzeňským krajem, jižními Čechami a také Bavorskem –...

Nepomuk pod Zelenou Horou

Rodiště sv. Jana Nepomuckého Jižně od Plzně leží pod Zelenou Horou městečko Nepomuk. K návštěvě zve Svatojánské muzeum s...

Za zážitky do Zbiroha

Město Zbiroh leží v půvabné krajině mezi Plzní a Prahou. První zmínky o Zbirohu sahají až do počátku 13. století. Dominantou města...

Za pohádkou i soutěžemi do Spáleného Poříčí

Do Spáleného Poříčí, městečka v podhůří Brd, se vyplatí přijet! Zveme vás u nás na procházku po naučných...

Vrch Žďár

Ač se může zdát vrchol Žďár na první pohled zcela obyčejný a nezajímavý, opak je pravdou. Pověstmi opředený vrch nabízí...

Rozhledna na Kotli

Doslova z ptačí perspektivy se můžete pokochat pohledem na Rokycany a okolní krajinu z rozhledny na vrchu Kotel. Rozhledna se nachází v nadmořské...

Park u Plzeňské brány

I v centru města se můžete ocitnout v klidném prostředí parku, ve kterém na vás dýchne historie i moderna. Park se nachází u kostela...

Plavecký areál Rokycany

Plavecký areál se skládá z venkovního koupaliště a krytého bazénu. Koupaliště láká svojí průzračně...

Muzeum na demarkační linii v Rokycanech

Kolja, Tobruk, Obecná škola, Lidice, to je jen kratičký výčet známých českých filmů, ve kterých se objevila vojenská technika...

Putujte lehce po Zlaté stezce! Z Kašperských Hor do Hartmanic

Narůstající obliba turistiky vede k vytváření nových okruhů a tras. Tomuto trendu vychází vstříc Zlatá stezka, nově...

Královský hrad Kašperk

Nejvýše položený královský hrad v Čechách Hrad Kašperk, postavený z příkazu římského císaře a...

Šumavské Srní hostilo Závěrečnou konferenci projektu Zlatá stezka

Cílem projektu s názvem Zlatá stezka – síť turistických cest na „Zelené střeše Evropy,“ bylo vytvoření...

Strašice - lovecký zámeček Tři Trubky

Trasa dlouhá 5 km. Značená modrou turistickou značkou. Zámeček se nachází na soutoku Třítrubeckého a Padrťského potoka. Od roku 2014...

Strašice - Padrťské rybníky

Padrťské rybníky jsou jedním z největších turistických lákadel Středních Brd. Zeměpisně náleží...

Strašice - Meteoradar Praha

V Brdech, téměř na vrcholu hory Praha, stojí věž s meteorologickým radarem, který monitoruje počasí nad podstatnou částí České...

Strašice - CE bunkr Benešák

Zkušební a cvičný objekt CE „Jordán“, lidově zvaný „Benešák“, je pěchotní srub československého...

Muzeum Středních Brd

Je muzeum regionálního charakteru. Zvláštní důraz je kladen na vojenskou historii a řemesla Středních Brd. Hlavní budova muzea a...

Vyrazte za zážitky po Zlaté stezce v Plzeňském kraji

Plzeňský kraj společně s Jihočeskou centrálou cestovního ruchu zve milovníky turistiky na Zlatou stezku. Jedná se o komplex pěších...

Farmářova stezka

Nedaleko Plzně v Újezdu nade Mží objevíte barokní zámek ze 17. století. Patří rodině Slepičků, která jej postupně...

Putujte lehce po Zlaté stezce

Putujte lehce po Zlaté stezce aneb pěší turistika bez hranic Máte rádi výlety, pěší turistiku, putování...

Vydejte se po Zlaté stezce k Čertovu kamenu s Pavlem Pavlem

Zlatá stezka - systém pěších dálkových turistických tras. Začíná v Chodové Plané, prochází...

Výlety po městě Nýrsko a okolí

Žlutá trasa - délka 11 km - začátek u autobusového nádraží, přes Starou Lhotu k vodní nádrži Nýrsko,...

Vyrazte za zážitky po Zlaté stezce v Plzeňském kraji

Plzeňský kraj společně s Jihočeskou centrálou cestovního ruchu zve milovníky turistiky na Zlatou stezku. Jedná se o komplex pěších...

Za zážitky do Zbiroha

Zbiroh je malebné městečko ležící mezi Prahou a Plzní. Ve městě se nachází zámek Zbiroh, Muzeum J. V. Sládka ,...

Po Zlaté stezce k Čertovu kamenu s Pavlem Pavlem

Zveme vás na Domažlicko, v sobotu 25. května do obce Babylon, na zajímavou akci Po Zlaté stezce na Čertův kámen. Akce připomene 10. výročí...

Lesopark Martinská stěna

Místo, kam vás rádi pozveme, bylo zvelebeno patrně již za první republiky a založil ho tehdejší německý okrašlovací spolek...

Šlovický vrch

Bývalé cvičiště na Šlovickém vrchu u Dobřan představuje typický příklad opuštěného vojenského...

Mohyly na Stříbrsku

Na Stříbrsku se v lesích nachází četná pravěká mohylová pohřebiště pocházející až ze střední doby...

Hracholuská přehrada

Hracholuská přehrada  svojí historií sahá do poloviny dvacátého století. Vítejte v oblasti mikroregionu, který...

Věž děkanského kostela Všech svatých ve Stříbře

Prohlídka věže děkanského kostela Všech svatých začíná v Informačním centru Městského muzea ve Stříbře. Zde průvodce...

Křížová cesta na vrchu Ronšperk

Křížovou cestu tvoří čtrnáct zděných výklenkových kapliček. V jejich výklencích jsou výjevy poslední cesty...

Šumavskými pláněmi na kole

Nechte se zlákat na cyklistický výlet okolím Kvildy. Zdejší zvlněná krajina slibuje nádherné výhledy do okolí....

Okolím Spáleného Poříčí na kole i pěšky

Ze Spáleného Poříčí do Brd je to co by kamenem dohodil. Líbezně zvlněná krajina kolem historického městečka Spáleného...

Za zážitky do Zbiroha

Zbiroh je malebné městečko ležící mezi Prahou a Plzní. Ve městě se nachází zámek Zbiroh, Muzeum J. V. Sládka, mapující...

Zřícenina hradu Přimda

Hrad Přimda je zříceninou jednoho z nejstarších kamenných hradů v Čechách. Tyčí se nad stejnojmenným městem v okrese Tachov. Z vrcholu se...

Jan Nepomucký a jeho podoba?

Skutečná podoba Jana Nepomuckého se tváři z baroních děl nepodobá. Podoba nepomuckého rodáka Jana byla představena u příležitosti...

Plzeňský kraj - pozvání hejtmana

Milí čtenáři, milovníci výletů a turistiky, vybrat to nejhezčí z kraje je pro mne osobně nelehký úkol. Ačkoli je...

Dobřany - tipy na výlety

Šestitisícové město ležící cca 15 km jihozápadně od Plzně bylo založeno na pravém břehu řeky Radbuzy v místech s bohatým...

Adventní čas v Klatovech

Předvánoční Klatovy mají neopakovatelné kouzlo. Černá a Bílá věž, věže kostelů i středověké hradby poskytují romantickou...

Železná Ruda

„Zažij si své Železnorudsko“ ITC Města Železná Ruda 1. Máje 12 340 04 Železná Ruda tel.: +420 376 397 033 e-mail:...

Zlatá stezka

Od středověku spojovala Čechy s Podunajím historická Zlatá stezka, která dostala jméno podle bohatství, jež přinášela. Systém...

Turistické informační centrum města Plzně

Proč právě k nám? Plzeň a pivo k sobě patří. Vydejte se na prohlídku plzeňského pivovaru, čeká na vás...

Jdeme na ITEP 2018!

Přijďte si užít zábavu, načerpat nové turistické informace, možnosti a tipy na výlety od vystavovatelů tuzemských...

Další putování pohořím kozorohů

Přes pár vrcholků na Plechý Z dvojvrcholu Třístoličníku (1 332 m) s úžasným výhledem jdete po červené, pěkně...

Nepomuk

Jižně od Plzně leží pod Zelenou Horou městečko, kde se narodil sv. Jan Nepomucký. Místo žijící kulturou čerpá z bohaté historie a zve k...

Horšovský Týn

Zveme vás do malebného města Horšovský Týn, jehož dominantou je státní hrad a zámek. Národní kulturní...

Objev svůj Talent! v Techmanii

Od května 2018 láká vědecké centrum Techmania v Plzni na novou expozici s názvem Talent! Návštěvníci mohou odhalit své...

Nepomuk – na Zelenou Horu i za sv. Janem

Jihovýchodně od Plzně vás malými kopečky vítá předhůří Šumavy. Na úpatí jednoho z nich pod Zelenou Horou leží...

Spálené Poříčí – křižovatka pohádek

Do Spáleného Poříčí, městečka u Plzně, se vyplatí přijet! Nejenže ve špejcharu Ve Dvoře můžete navštívit jedinou stálou...

U Báby – U Lomu

Přijměte pozvání naší redakce na výlet do přírody. Tentokrát zavítáme do Plzeňského kraje do chráněné...

Za zážitky do Zbiroha

Zbiroh je malebné městečko ležící mezi Prahou a Plzní. Ve městě se nachází zámek Zbiroh, Muzeum J. V. Sládka, mapující...

Nepomuk rodiště sv. Jana Nepomuckého

Jižně od Plzně leží pod Zelenou Horou městečko Nepomuk. Místo s bohatou historií, které vám nabídne řadu muzejních expozic. K...

Na Velký Ostrý neprojdete

Frekventovaný turistický chodník na vrchol Velkého Ostrého na Šumavě, který je součástí naučné stezky, poničily...

Pivovarnická tradice

Tradice plzeňského piva Pivovarnictví má v Plzni velkou tradici. První piva se zde začala vařit ihned po založení města v roce 1295. Český...

Na prohlídku Loosových interiérů

  V Plzni můžete navštívit tři prohlídkové trasy, které vás provedou po čtyřech nově zpřístupněných interiérech...

Spálené Poříčí – křižovatka pohádek

Do Spáleného Poříčí, malého města poblíž Plzně, se vyplatí přijet!! Nejenže ve špejcharu Ve Dvoře můžete...

Spálené Poříčí – Historická stopovačka

Hledači pokladů - přijeďte k nám i s dětmi na Historickou stopovačku! Pro hravé návštěvníky Spáleného Poříčí...

Spálené Poříčí – Padrťské rybníky

  Padrťské rybníky v jižní části Brd založil v polovině 16. století Florián Gryspek z Gryspachu, majitel mirošovského a...

Naučná stezka Kolem Starého Plzence

Místo: Starý Plzenec – Sedlec – Starý Plzenec Délka naučné stezky : 10 km Počet zastavení : 9 Realizátor : Město...

Máte zájem
o zásílání novinek?

Zadejte Vaši emailovou adresu a zajistěte si tak aktuality z České republiky.

Nyní na Google Play
Produkt byl úspěšně přidán do košíku
Produkt byl úspěšně odebrán z košíku

Děkujeme za Vaši odpověď,

Nesouhlas se zpracováním Vašich osobních údajů byl zaznamenán.

Váš záznam bude z databáze Vydavatelstvím KAM po Česku s.r.o. vymazán neprodleně, nejpozději však v zákonné lhůtě.

Váš hlas byl započítán. Děkujeme.