Plzeňské Pivovarské muzeum nabízí školním skupinám standardní prohlídku svých expozic a navíc tři speciální interaktivní výukové programy, které vede vyškolený průvodce.
Děti pracují s tzv. pracovními listy, do nichž zaznamenávají nové poznatky a informace. Po absolvování programu si odnášejí kromě pracovních listů i „Výuční list“ – potvrzení o absolvování programu. Všechny programy jsou určené zejména pro žáky základních škol, je však možné obsah i formu přizpůsobit školám středním a obsah programu lze přizpůsobit i konkrétním požadavkům pedagoga.
Zapomenutá řemesla
Program seznamuje žáky s historickými řemesly. Dozví se, jak pracoval ledař, kdo byl forman, jaký je rozdíl mezi bednářem a bečvářem nebo co je to povoznictví.
Kapitoly z historie města
Plzně I. – Jak se staví město
Žáci se dozví, jak město Plzeň vzniklo, jak se rozrůstalo a jaké jsou jeho nejdůležitější stavby. Součástí programu je práce s unikátním trojrozměrným modelem města. Program je možný obsahově přizpůsobit i mimoplzeňským skupinám – obsah se více zaměří na obecná témata z historie.
Kapitoly z historie města Plzně II. – Jak se žilo ve středověkém městě
Program zavede žáky do středověkého města a průvodce je seznámí s historií a vývojem každodenních lidských činností. Hravou a zábavnou formou se naučí, co lidé v minulosti jedli, jak si hráli, jak vypadala jejich hygiena a péče o tělo. Obohatit výuku je možné i prohlídkou Plzeňského historického podzemí, kde si návštěvníci v dubnu a květnu budou moci vyzkoušet různé alchymistické pokusy.
Pivovarské muzeum a Plzeňské historické podzemí
Veleslavínova 6, Plzeň, tel.: +420 377 235 574
e-mail: muzeum@prazdrojvisit.cz www.prazdrojvisit.cz
Nesouhlas se zpracováním Vašich osobních údajů byl zaznamenán.
Váš záznam bude z databáze Vydavatelstvím KAM po Česku s.r.o. vymazán neprodleně, nejpozději však v zákonné lhůtě.