Šest set let stará socha tzv. krásné madony či bohatě zdobené ostatky sv. Inocence přivezené z Říma. Řeč není o připravované výstavě ve významné galerii, ale o církevních památkách pošumavského Vimperka.
Krásnou tvář, elegantní postoj, bohatě nařasenou látku či esovité prohnutí těla lze obdivovat na madoně z Vimperka. Originál gotické sochy je vystavený v kostele Navštívení Panny Marie na náměstí, zde je však oděna do kovového pozlaceného roucha z 19. století. Bez oděvu, ve své gotické podobě, lze ale spatřit její kopii, která je vystavena v Muzeu Vimperska. Tam lze nalézt i druhou významnou památku – relikviář s ostatky sv. Inocence, patrona města a ochránce před živelními pohromami. Jeho ostatky byly z Říma do Vimperka převezeny v polovině 18. století.
Další církevní památkou, pamatující nejspíše vznik hradu, je kostel sv. Bartoloměje na starém hřbitově (dnes urnovém háji). Před vstupní branou do hřbitova vítá návštěvníky socha sv. Anny Samotřetí, datovaná do poloviny 16. století. Představuje matku Panny Marie, Pannu Marii a Ježíše Krista.
Pokud bychom měli naše putování po církevních památkách Vimperka někde zakončit, bylo by to na křížové cestě nad vimperskou nemocnicí. O její založení se zasloužil slavný vimperský knihtiskař Johann Steinbrener v 70. letech 19. století. V roce 2001 byla opravena a všech 14 zastavení je pravidelně udržováno.
Nesouhlas se zpracováním Vašich osobních údajů byl zaznamenán.
Váš záznam bude z databáze Vydavatelstvím KAM po Česku s.r.o. vymazán neprodleně, nejpozději však v zákonné lhůtě.